KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 12642164
nr 1264 2164
Lennart Olausson
(f. 1944), Sverige
Skulptur, Terrakotta. Signerad, daterad Juli -03, Man på bänk. Längd: 34. Djup: 32 cm, höjd: 42 cm
Kondition: tillverkningssprickor
Lennart Olausson, svensk målare född i Stockholm 1944.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 15 juli 2019
kl 19:48:32
7/7 22:59:12
Lennart Olausson
Läs mer om Lennart Olausson